top of page

Na Krnovsku se natáčí film s Prachařem a Dykovou v hlavních rolích

Moravskoslezský kraj si filmaři vybírají pro natáčení stále častěji. Začátkem dubna padla na Krnovsku první klapka filmu Citlivý člověk podle románu Jáchyma Topola. Snímek bude celovečerním debutem režiséra Tomáše Kleina, do kin se dostane ve druhé polovině příštího roku. Vznik filmu finančně podpořil také Moravskoslezský kraj.

Režisér Tomáš Klein ještě před natáčením o filmu a jeho tématu prozradil: „Chci divákovi nabídnout silný film, který ho konfrontuje s těžkými tématy dnešní doby, ale zároveň mu skrze svou stylizaci, energii a živelnost nabídne východisko a povzbuzení. Film, který diváka třeba inspiruje k tomu, aby opustil komfortní zónu, a dobrodružství a nejistotu vnímal jako příležitost, která ho může posílit. Citlivý člověk je drama o komplikovaném vztahu syna a otce odehrávající se v žánru road movie. Je to bláznivá pouť, která se snaží postihnout vytěsnění smrti z našich životů a současně je podobenstvím o zasvěcení chlapce do dospělosti. Aby Eliáš mohl dospět, musí si uchovat svou dětskou citlivost nejen vůči cynickému světu, který ho obklopuje, ale i vůči vlastnímu otci, který svou citlivost upozadil.“


V hlavních rolích filmu se představí David Prachař, Tatiana Dyková, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský, Jiří Lábus, role malého chlapce se ujal talentovaný Jaroslav Cuhra.


Důležitou pomoc filmařům nabízí v Moravskoslezském kraji krajská filmová kancelář. Pro příchozí produkce je kontaktní spojkou v regionu. Pomáhá při hledání vhodných lokací, asistuje při organizaci místních služeb všeho druhu. Jejím cílem je zajistit, aby produkce co nejvíc využívaly právě místní zdroje. „Literární předloha Jáchyma Topola se odehrává v Posázaví. Obrazová stránka Krnovska byla ale pro režiséra a místního rodáka Tomáše Kleina natolik důležitá, že se rozhodl příběh přesunout právě na sever Moravy. Za filmovou kancelář mám velkou radost právě z projektů, které jsou vizuálně tak silně v myslích tvůrců s naším regionem spjaty. Tomáš Klein kolem sebe navíc vytvořil partu filmařů, kteří z regionu pocházejí a jsou jím velmi silně ovlivněni. Natáčejí tak na lokacích, které „znají jako svoje boty“, filmová kancelář tak už mohla pomoci třeba jen s ubytováním, nebo karavany,“ prozradila Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře.

Comments


bottom of page