top of page

Z BESKYDSKÉHO RADEGASTA SE STALA FILMOVÁ HVĚZDA


Jednou z postav nové pohádky Největší dar je i bůh Radegast, ve filmu se dokonce originální socha Radegasta objeví. Pohádkový příběh je o sporu slovanských bohů, kdy Morena odmítá předat žezlo Vesně a snaží se nastolit nekonečnou krutou zimu. Část pohádky se natáčela v Moravskoslezských Beskydech, filmaře 400 tisíci korunami podpořil také Moravskoslezský kraj. S Výběrem lokalit natáčení pak pomohla Moravskoslezská filmová kancelář.

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince. Vypráví příběh z dávných dob, kdy spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Tu narušila mocichtivá bohyně zimy Morena, jejímu řádění nakonec bohové i smrtelníci společnými silami zabrání. „Jsem moc rád, že si náš kraj filmaři stále častěji vybírají. Krásná příroda Beskyd nabízí zajímavé lokace i atmosféru. Ve traileru jsem zahlédl vtipný okamžik, kdy bůh Radegast pod svou sochou komentuje, jak se se socha tváří. Radegasta hraje Pavel Nový a já se na jeho podání moc těším. V pohádce se objeví i Bolek Polívka a jeho dcera Kamila, Jiří Dvořák, Petr Čtvrtníček, Chantal Poullain a další skvělí herci,“ prozradil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že filmaři opět spolupracovali s Moravskoslezskou filmovou kanceláří, která jim vytipovala lokace pro natáčení a propojovala je s obcemi a místními podniky.
Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“,“ doufá režisérka Marta Gerlíková Santovjáková. Hudbu k filmu složil David Stypka, držitel několika Andělů, ale také moravskoslezské ceny Jantar.


Film vznikl v produkci společnosti Wallachia, koproducentem je IS Produkce, jedním z partnerů filmu je také Moravskoslezský kraj. Moravskoslezský kraj zintenzivnil podporu audiovizuální tvorby v roce 2019, kdy poprvé vyhlásil dotační titul pro produkce, které si pro natáčení vybraly místa v regionu. Od té doby již filmařům rozdělil více než 10 milionů korun.

Comments


bottom of page