PROJEKTY

 Výběr projektů, na kterých filmová kancelář spolupracovala.

NEJVĚTŠÍ DAR

 

V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných.  Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? 

To se dozvíte v nové české pohádce natáčené na Pustevnách, v Kozlovicích a Valašském muzeu v přírodě. 

Datový zdroj 1_300x.png

HRANA ZLOMU

Temné drama Hrana zlomu v hlavní roli se Štěpánem Kozubem v nečekané herecké poloze, kterému zdatně sekunduje znepokojující hrdinka v podání Pavly Gajdošíkové. Film, který se natáčel na lokacích Ostravska a Rožnovska. 

Datový zdroj 1_300x.png

NOVÁ ŠICHTA

Festivalovými cenami ověnčený dokument sleduje cestu Tomáše Hisema, který pracoval 25 let jako horník na Ostravsku. Trh práce se ale mění, doly zavírají, havíři se rekvalifikují. Tomáš si navzdory nevěřícím pohledům svých kamarádů volí specializaci, která má k jeho původní profesi opravdu na hony daleko. Hodlá se stát programátorem. Intimní a zároveň lehce humorný časosběrný portrét režiséra Jindřicha Andrše sleduje komorní, ale epickou odyseu obyčejného člověka.

Tento program bude již brzy k dispozici!
Hrana zlomu (2021) oficiální HD trailer (Štěpán Kozub - horor)

Hrana zlomu (2021) oficiální HD trailer (Štěpán Kozub - horor)

Přehrát video
Nová šichta_TRL_CZtit

Nová šichta_TRL_CZtit

Přehrát video
Datový zdroj 1_300x.png

DNA

V březnu 2019 se v Ostravě natáčely záběry do dánského krimi seriálu DNA. Mezi lokacemi, které si Dánové vybrali, byly ulice ve Vítkovicích a v Mariánských Horách, kostel a hřbitov v Radvanicích, Atletický ovál v Porubě, či místa poblíž elektrárny v Třebovicích.

Datový zdroj 1_300x.png

MÍSTO ZLOČINU OSTRAVA

V průběhu celého roku 2019 se na mnoha místech Moravskoslezského kraje natáčel kriminální seriál České televize. Filmová kancelář například při technicky náročných částech natáčení informovala a zajišťovala spolupráci místních složek Integrovaného záchranného systému či Dopravního podniku Ostrava. 

Datový zdroj 1_300x.png

KLER (KLÉRUS)

Polské drama režiséra Wojciecha Smarzowskeho o počínání tří katolických kněží, které je v přímém rozporu  s jejich vírou. Jeden z nejnavštěvovanějších filmů v historii polské kinematografie. Ve filmu můžete poznat moravskoslezské lokace jako kostely v Košeticích u Velkých Heraltic, Orlové a Opavě, ale i místa jako ostravské Masarykovo náměstí. 

Datový zdroj 1_300x.png

CESTA VEN

Cesta ven měla premiéru na Filmovém festivalu v Cannes a stala se tak prvním českým celovečerním filmem uvedeným na tomto festivalu od roku 1998. Film získal sedm Českých lvů a čtyři Ceny české filmové kritiky.

Příběh mladé romské matky, která bojuje o obyčejný šťastný život. 

Datový zdroj 1_300x.png

ODE TO MY FATHER

Jihokorejští filmaři využili lokací Ostravy a okolí k natočení jednoho z divácky nejúspěšnějších filmů v historii.

Film se odehrává v 60. letech 20. století v období po Korejské válce, kdy vláda jihokorejské muže posílala ve velkém pracovat do německých dolů a ženy za prací ošetřovatelek a zdravotních sester. Severomoravské lokace si tak zahrály Německo. 

Datový zdroj 1_300x.png

BUDWEISER SELECT HOCKEY TEAM FOR LIFE

Spot, který byl součástí kampaně zaměřené  na podporu věrnostního programu členské základny fanoušků. Vězte, že tuto reklamu natáčel kanadsko-český štáb v ostravské ČEZ (dnešní Ostravar) Aréně a zahrála si v něm řada místních komparzistů.

Datový zdroj 1_300x.png

DJ ETOSTONE – TOGETHER ft. JASON McKNIGHT

Hudební videoklip řeckého DJ natáčený na Dole Michal a v Areálu čs. opevnění v Darkovičkách.  Francouzsko-kolumbijský režisér klipu Juan David Salazar za něj získal cenu VMA Action pro nejlepší hudební videoklip roku 2013 na festivalu v L.A.

Datový zdroj 1_300x.png

REKLAMA PIVOVARU OSTRAVAR

První reklamní video pivovaru vzniklo až k jeho 120 výročí.

Natáčelo se pochopitelně na ostravských lokacích, především v Dolní oblasti Vítkovice, na Dole Michal, v městské památkové zóně Vítkovice, na zimním stadionu v Porubě i v dalších částech Poruby.

Datový zdroj 1_300x.png

KOVY - HOROLEZCI Z OSTRAVY

Video známého youtoubera v rámci marketingového projektu Českých drah Vlak´n´roll. Vítězné video natáčel tým Kovyho v Dolní oblasti Vítkovice (Bolt Tower, Svět techniky, Tendon) a ve Štítové kolonii ve Vítkovicích.

Datový zdroj 1_300x.png

OSTRAVAK OSTRAVSKI

Česká filmová komedie byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka.

Datový zdroj 1_300x.png