PROJEKTY

 Projekty, na kterých filmová kancelář spolupracovala. Řazeno od nejstarších po nejnovější.

DJ ETOSTONE – TOGETHER ft. JASON McKNIGHT

Hudební videoklip řeckého DJ natáčený na Dole Michal a v Areálu čs. opevnění v Darkovičkách.  Francouzsko-kolumbijský režisér klipu Juan David Salazar za něj získal cenu VMA Action pro nejlepší hudební videoklip roku 2013 na festivalu v L.A.

Datový zdroj 1_300x.png

CESTA VEN

Cesta ven měla premiéru na Filmovém festivalu v Cannes a stala se tak prvním českým celovečerním filmem uvedeným na tomto festivalu od roku 1998. Film získal sedm Českých lvů a čtyři Ceny české filmové kritiky.

Příběh mladé romské matky, která bojuje o obyčejný šťastný život. 

Datový zdroj 1_300x.png

ODE TO MY FATHER

Jihokorejští filmaři využili lokací Ostravy a okolí k natočení jednoho z divácky nejúspěšnějších filmů v historii.

Film se odehrává v 60. letech 20. století v období po Korejské válce, kdy vláda jihokorejské muže posílala ve velkém pracovat do německých dolů a ženy za prací ošetřovatelek a zdravotních sester. Severomoravské lokace si tak zahrály Německo. 

Datový zdroj 1_300x.png

OSTRAVAK OSTRAVSKI

Nová česká filmová komedie byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka.

Datový zdroj 1_300x.png

REKLAMA PIVOVARU OSTRAVAR

První reklamní video pivovaru vzniklo až k jeho 120 výročí.

Natáčelo se pochopitelně na ostravských lokacích, především v Dolní oblasti Vítkovice, na Dole Michal, v městské památkové zóně Vítkovice, na zimním stadionu v Porubě i v dalších částech Poruby.

Datový zdroj 1_300x.png

BUDWEISER SELECT HOCKEY TEAM FOR LIFE

Spot, který byl součástí kampaně zaměřené  na podporu věrnostního programu členské základny fanoušků. Vězte, že tuto reklamu natáčel kanadsko-český štáb v ostravské ČEZ (dnešní Ostravar) Aréně a zahrála si v něm řada místních komparzistů.

Datový zdroj 1_300x.png

KLER (KLÉRUS)

Polské drama režiséra Wojciecha Smarzowskeho o počínání tří katolických kněží, které je v přímém rozporu  s jejich vírou. Jeden z nejnavštěvovanějších filmů v historii polské kinematografie. Ve filmu můžete poznat moravskoslezské lokace jako kostely v Košeticích u Velkých Heraltic, Orlové a Opavě, ale i místa jako ostravské Masarykovo náměstí. 

teaser-budwar_670_350_nowm_crop.jpg
Datový zdroj 1_300x.png

KOVY - HOROLEZCI Z OSTRAVY

Video známého youtoubera v rámci marketingového projektu Českých drah Vlak´n´roll. Vítězné video natáčel tým Kovyho v Dolní oblasti Vítkovice (Bolt Tower, Svět techniky, Tendon) a ve Štítové kolonii ve Vítkovicích.

Datový zdroj 1_300x.png

DNA

V březnu 2019 se v Ostravě natáčely záběry do dánského krimi seriálu DNA. Mezi lokacemi, které si Dánové vybrali, byly ulice ve Vítkovicích a v Mariánských Horách, kostel a hřbitov v Radvanicích, Atletický ovál v Porubě, či místa poblíž elektrárny v Třebovicích.

Datový zdroj 1_300x.png

MÍSTO ZLOČINU OSTRAVA

V průběhu celého roku 2019 se na mnoha místech Moravskoslezského kraje natáčel kriminální seriál České televize. Filmová kancelář například při technicky náročných částech natáčení informovala a zajišťovala spolupráci místních složek Integrovaného záchranného systému či Dopravního podniku Ostrava.