top of page

INDUSTRIÁLNÍ PAMÁTKY

Industriální a technické lokace

Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky

Fortifikační systém pěchotních srubů sloužících k obraně našeho území během Druhé světové války. Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého fortifikačního systému naší republiky, který vznikal v letech 1935 - 1938.


Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky tvoří pěchotní sruby MO-S18, S19, S20 a lehký objekt vz.37A. Objekty areálu představují různé odlišnosti po stránce projekční i palebně-taktické a rovněž různé stupně odolnosti. V interiéru bunkrů očekávejte autentickou a komplexní prezentaci.

Dolní oblast Vítkovice

Jedinečný industriální areál, který nabízí strhující panoramata a atmosféru.

Areál Dolních Vítkovic je součástí Evropského kulturního dědictví. Pohyb přímo v srdci ocelového města je nezapomenutelný. Záběry areálu jsou v poslední době těmi nejznámějšími záběry z Ostravy a již několikrát se potvrdilo, že díky těmto prostorám lze na obrazovky přenést nejen industriální atmosféru. V jihokorejském filmu Ode to my father (2014) vidělo Dolní Vítkovice, která zde hrála německé doly, přes deset miliónů diváků. Ve francouzsko-americkém sci-fi filmu Babylon A. D. vyvolávají perfektní iluzi města budoucnosti. Objevily se i ve snímcích Kouř (1990) či Non plus ultras (2004), natáčel se zde trailer ke krátkometrážnímu akčnímu filmu Ghost recon:Alpha, či několik reklamních akcí (Red Bull Park Tour Training Jam) a klipů.

Důl Michal

Velmi autentické industriální prostory s dojmem míst, které horníci právě opustili. Nejzachovalejší a nejautentičtější důlní prostory nabízí Důl Michal v Ostravě-Michálkovicích.

 

Najdete zde kulisy řetízkových šaten, koupelen, dobově vybavených kanceláří i jednotlivých provozů, včetně původní techniky. Krom toho je Důl Michal zahrnut do indikativního seznamu České republiky pro zápis do světového kulturního dědictví UNESCO.

Dolní Vítkovice - Hlubina

Industriální lokace, ale také zázemí pro profesionální filmaře i amatéry, kteří se s čím dál dostupnější technikou pouštějí do tvorby. Mimo prostředí s jedinečnou atmosférou a tvůrčí tým lidí, se zde nabízí:

Malý promítací sál pro 22 osob (64m2)
Velký promítací sál pro 55 osob (187m2)
Open office prostory na 368 metrech čtverečních, které jsou vhodné pro zázemí štábu, postprodukční práce apod.
Hned vedle jsou hudební zkušebny a v nahrávacím studiu sídlí společnost www.soundpoint.cz

 

Atmosféru podtrhuje kinobar Etáž.
 

Vodní mlýn Wesselsky

Areál ze 16. století s budovou mlýna s funkční mlýnskou technologií.

Na mlýnskou technologii navazuje obnovená transmise pro přenos síly z vodního kola na stroje v hospodářství. Pozoruhodný je vodní náhon k mlýnu v délce 2,72 km a v náhonu kamenná lednice, v níž stojí dřevěné mlýnské kolo o průměru 3,60 m. Jedna z budov areálu slouží k ubytování.
 

Interiéry jsou uzpůsobeny vzhledem i funkčností období 20 let minulého století, natáčet však lze po drobných úpravách všechna období. Většina areálu mlýna i okolí nevyžadují pro natáčení žádné speciální úpravy. Mlýnská technologie je z větší části rekonstruovaná a funkční.

bottom of page