top of page

ŠTRAMBERK SE PROMĚNIL V ALPSKÉ MĚSTO. FILMAŘI TADY NATÁČÍ AKČNÍ SCÉNY

Američtí filmaři se po Praze, Semilech a Kouřimi přesunuli i do Štramberku na Novojičínsku, kde se natáčí několik akčních scén do filmu Ballerina. Snímek navazuje na úspěšnou sérii John Wick.


Hlavní hrdinkou je Any de Armas, ve filmu se objeví například i herec Keanu Reeves. Natáčení volného pokračování série připravila Czech Anglo Pictures.

Štáb se ve Štramberku připravoval na natáčení už od 3. ledna. „Museli jsme nechat zasněžit vybrané ulice, navézt techniku. Ve Štramberku natáčíme převážně akční scény. Samotné natáčení se odehraje 11., 12. a 13. ledna, vždy od 14 hodin do půlnoci. Natáčíme například akční scény s kaskadéry na Horní Baště, v Jaroňkově ulici nebo na známé hradní věži Trúba,“ přiblížila lokační manažerka produkce Miluše Koštialiková.


Štramberk logicky nebude hrát město v Podbeskydí, filmařům poslouží jako prostředí u rakouského města. „Štramberk nabízí naprosto jedinečnou a unikátní lokaci, stavby tady připomínají právě alpskou architekturu a filmařům se do snímku náramně hodí. Vedení Štramberka nám vyšlo úžasně vstříc. Lidé budou muset samozřejmě během natáčení počítat s dopravním omezením,“ popsala Miluše Koštialiková.

Do komparzu využijí filmaři i místní zájemce a nadšence z Moravskoslezkého kraje.

Zda se na místě budou pohybovat jen kaskadéři, nebo ve Štramberku budou natáčet i známí herci, produkce neupřesnila. Snímek Ballerina by mohl do kin zamířit v roce 2024.

תגובות


bottom of page