top of page

Hrad Hukvaldy v obležení filmařů

Hukvaldy se tento týden proměnily v pohádkový hrad. Filmaři využili hrad Hukvaldy k natáčení úspěšného pokračování pohádky Princezna zakletá v čase.


Pohádka „Princezna zakletá v čase 2“ se natáčela napříč celou Českou republikou. Bývalou středověkou pevnost v Moravskoslezském kraji filmaři využili ke ztvárnění hradu Murien. Hrad Hukvaldy se objeví také v záběrech vcházejících padouchů do hradu Murien a na začátku závěrečné bitvy filmu. „Jako komparz jsme využili i známé influencery, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, co natáčení obnáší a zážitky lidem následně zprostředkují na sociálních sítích.“uvedl Robert Černý z QQ Studia Ostrava.


Snímek naváže na první díl, bude opět kombinovat prvky pohádky a fantasy. Nyní se mohou diváci těšit na rozšíření trikových záběrů, zaměřených na kouzla a čáry. „U pokračování jdeme ještě dále do fantasy. U prvního dílu jsme viděli, že to funguje, a že to zaujalo i ty nejmenší.“ upřesnil režisér filmu, Petr Kubík.
Pokračování pohádky podpořil Moravskoslezský kraj částkou půl milionu korun. „Náš kraj nabízí nespočet zajímavých míst i talentovaných lidí a jsem moc rád, že se v posledních letech zájem filmařů o náš region zvyšuje. I letos jsme proto z dotačního programu podpora natáčení audiovizuálních děl v Moravskoslezském kraji rozdělili mezi připravované projekty skoro pět milionů korun. Peníze tak jdou na pronájem lokací, zapůjčení rekvizit, nebo například na zaplacení komparzu. Natáčení filmů posiluje ekonomiku a zároveň pomáhá na náš kraj upozornit jako na místo, které má co nabídnout,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.


Kompletní postprodukce pohádky, včetně trikových záběrů se zpracovává v QQ Studiu Ostrava. Premiéra pohádky by se měla uskutečnit 17. listopadu 2022. Diváci se pohádky dočkají ještě letos. Snímek půjde do kin v prosinci 2022.

Comments


bottom of page