top of page

NOVÁ FANTASY POHÁDKA JE PLNÁ TRIKŮ

Do kin míří Princezna zakletá v čase 2. Novou fantasy pohádku natáčeli filmaři i na Hukvaldech. Ve filmu se objeví zhruba 750 trikových záběrů, které vznikaly ve studiu v Ostravě. Snímek, který půjde do kin ve čtvrtek 17. listopadu, kraj podpořil 500 tisíci korunami.
„Blíží se adventní čas, ke kterému nové pohádky patří. Všichni víme, že čeští filmaři točí pohádky skutečně krásné, o to víc mě těší, že další vznikala i v našem regionu. Kromě hradu Hukvaldy se štáb pohyboval v Trojanovicích nebo ve studiu v Ostravě. Těší mě, že místní profesionálové mohli opět ukázat, že řemeslu rozumí. Budeme rádi, když se k nám produkce budou vracet, natáčení filmů podporuje místní ekonomiku a pomáhá náš kraj prezentovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že na vznik nové pohádky kraj přispěl půl milionu korun v rámci dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby. Letos tak kraj produkcím natáčejícím v regionu rozdělil 5 milionů korun.Princezna zakletá v čase 2 kombinuje prvky pohádky a fantasy. „Ve filmu Princezna zakletá v čase 2 se vydává alchymistka Amélie s princeznou Ellenou a princem Janem a s jejich doprovodem do alchymistického města Ayra, aby společně s dalšími alchymisty odolali útoku Pána run, který chce ovládnout svět Oberon. Chtěli jsme udělat výpravný, trikově bohatý pohádkový fantasy příběh, kde musejí hrdinové zdolat nelehké překážky díky svým schopnostem a porazit tak narůstající zlo. Přitom jsme se snažili tento fantasy svět okořenit trochou našeho českého humoru. Věřím, že se nám to povedlo a zveme diváky do kin,“ popsal režisér filmu Petr Kubík.

Celá postprodukce pohádky se zpracovávala v Ostravě a to včetně speciálních triků. „V Moravskoslezském kraji jsme využili nejen lokaci v Trojanovicích, kde jsme připravovali obrazové podklady pro triky, ale produkovali jsme i 2 dny dotáček v ateliéru QQ studia v Ostravě, kde jsme dotáčeli některé scény s Eliškou Křenovou. Točili jsme také na hradě Hukvaldy, který jsme ve filmu použili jako sídlo čarodějnice Murien. Spolupráce s pracovníky hradu byla bezvadná, ve všem nám vyšli vstříc. Obrovský díl práce nás však čekal v obrazové a zvukové postprodukci, kdy se během rekordního času zhruba 7 měsíců zpracoval obraz a zvuk. Ve filmu bylo nakonec použito přes 750 trikových záběrů, což je pravděpodobně nejvíce v historii české kinematografie,“ doplnil Robert Černý z QQ studia z Ostrava.


Comments


bottom of page