top of page

V REGIONU SE TOČÍ CELOVEČERNÍ HOROR HRANA ZLOMU

Aktualizováno: 14. 8. 2020

9. 7. 2020

Tvůrci celovečerního filmu Hrana zlomu si pro své natáčení vybrali také lokality z Moravskoslezského kraje. Ve snímku hrají hlavní role ostravští herci v čele se Štěpánem Kozubem. Kraj na film přispěl 450 tisíc korun.


„Moravskoslezský kraj podpořil 10 produkcí, mezi které rozdělil celkem 5 milionů korun. Filmaři musí v regionu utratit minimálně dvojnásobek krajského příspěvku, alespoň část snímku se tak musí natáčet právě u nás. Náš region je pro natáčení filmů čím dál více zajímavější, také je skvělé, že se na plátnech objeví místní umělci. Kromě vycházející hvězdy Štěpána Kozuba ve filmu hrají i Alena Sasínová-Polarczyk, skvělá Pavla Gajdošíková nebo Petr Panzenberger,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška a dodal, že premiéra filmu je naplánovaná na příští jaro.

Hrana zlomu je žánrově vyhraněný film na pomezí hororu a thrilleru. Sleduje dvě disfunkční rodiny v hluboké vztahové krizi, které propojí nečekané dramatické okolnosti. Scénář právě vznikajícího filmu si podle autora Lynchovsky pohrává s divákovou schopností vytvářet si domněnky na základě neúplných informací a instinktivním škatulkováním hlavních postav na oběti a pachatele.

Pro režiséra Emila Křižku jde již o druhou spolupráci s hercem Štěpánem Kozubem. Ten za hlavní roli v předchozím společném filmu Ruchoth Raoth získal v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas.

Film Hrana zlomu se v těchto dnech natáčí hlavně v Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. „Produkci jsme pomáhali tipovat vhodné lokace a na nich i na několika dalších pak předjednávali možnosti natáčení. Předávali jsme kontakty na příslušné lidi na lokacích a městských obvodech,“ popsala spolupráci s produkcí Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře, která funguje při krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.

„Česká kinematografie má bohatou žánrovou tradici, ale dnes od ní ustupuje. Filmem Hrana zlomu chceme ukázat, že i v českém prostředí může vzniknout kvalitní a divácký žánrový film, který bude mít úspěch i v zahraničí. Emil Křižka je samorost a velký objev pro český film a jsme rádi, že právě jeho projekt vzniká pod naším labelem Bionaut Dark, v rámci kterého jsme minulý rok vyrobili seriál #martyisdead a připravujeme další žánrové filmy,“ řekl producent filmu Vratislav Šlajer.

Vedle Vratislava Šlajera se produkce ujal Jakub Koštál z Bionautu, v týmu jsou také střihač Andy Fehu či kameraman polského původu Ryszard Perzynski. Film Hrana zlomu podpořily Státní fond kinematografie a Moravskoslezský kraj. Na výrobě se spolupracuje s Moravskoslezskou filmovou kanceláří a Zlín Film Office.Comments


bottom of page