Historické, tajuplné i pohádkové lokace
Hradec nad Moravicí
Zámek byl svědkem pobytu Beethovena, Liszta či Paganiniho, ale i natáčení detektivního seriálu Labyrint, či ukrajinského filmu Pušken.
Exteriéry i interiéry novogotického Červeného zámku a empírového Bílého zámku již někteří čeští i zahraniční filmaři znají. Celý areál je navíc součástí nejrozlehlejšího parku v Moravskoslezském kraji.




Raduň
Pohádkově vyhlížející zámek, vytváří spolu s okolními rybníky a přírodními scenériemi kouzelnou atmosféru. Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století na renesanční zámek o třech arkádových křídlech, doprovázený hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým smíšeným lesoparkem se čtyřmi rybníky. Larisch-Mönnichové během 1. třetiny 19. století vtiskli zámku podobu klasicistní rezidence, kterou doplnili klasicistní oranžerií.
V minulosti se Raduň stala například kulisou filmu Konto separato.




Sovinec
Rozsáhlý hradní komplex založen ve 13. století na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Smutné časy zažil hrad v době nacistické okupace, kdy se stal internátním táborem pro francouzské válečné zajatce a byla zde zřízena malá jednotka SS. Po požáru na konci 2. sv. války byl hrad v roce 1960 rekonstruován do dnešní podoby.
Hrad si zahrál ve filmu Bathory Juraje Jakubiska - natáčel se hradní příkop, hradní nádvoří s děly, hradby čachtického hradu a silueta věže hradu,




Nová Horka
Zámek Nová Horka v sobě snoubí barokní architekturu s krajinou protkanou meandry řeky Odry. Pro svůj bohatý kulturní život nesl v minulosti přízvisko „malá Vídeň“, ale i „zámek z lilie“ podle jeho původních majitelů, šlechtického rodu Vetter von der Lilie.
Srdcem zámku je sala terrena, zahradní sál vyzdobený barokními nástěnnými malbami. V rokajových kartuších je vždy znázorněn výjev zobrazující alegorii ročních období, k němuž náleží dva výjevy alegorií jednotlivých živlů. Centrální výjev je věnován pěti lidským smyslům



