HRADY A ZÁMKY

Historické, tajuplné i pohádkové lokace

Hradec nad Moravicí

Zámek byl svědkem pobytu Beethovena, Liszta či Paganiniho, ale i natáčení detektivního seriálu Labyrint, či ukrajinského filmu Pušken.

Exteriéry i interiéry novogotického Červeného zámku a empírového Bílého zámku již někteří čeští i zahraniční filmaři znají. Celý areál je navíc součástí nejrozlehlejšího parku v Moravskoslezském kraji. 

1/3

Raduň

Pohádkově vyhlížející zámek, vytváří spolu s okolními rybníky a přírodními scenériemi kouzelnou atmosféru. Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století na renesanční zámek o třech arkádových křídlech, doprovázený hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým smíšeným lesoparkem se čtyřmi rybníky. Larisch-Mönnichové během 1. třetiny 19. století vtiskli zámku podobu klasicistní rezidence, kterou doplnili klasicistní oranžerií.

V minulosti se Raduň stala například kulisou filmu Konto separato. 

1/1

Sovinec

Rozsáhlý hradní komplex založen ve 13. století na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Smutné časy zažil hrad v době nacistické okupace, kdy se stal internátním táborem pro francouzské válečné zajatce a byla zde zřízena malá jednotka SS. Po požáru na konci 2. sv. války byl hrad v roce 1960 rekonstruován do dnešní podoby.

Hrad si zahrál ve filmu Bathory Juraje Jakubiska - natáčel se hradní příkop, hradní nádvoří s děly, hradby čachtického hradu a silueta věže hradu,
 

Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.
Vítkovická 3335
702 00 Ostrava-Vítkovice

Hana Vítková

+420 734 766 746

film@mstourism.cz
 

FACEBOOK: @moravskoslezskafilmoffice

YOUTUBE: Moravskoslezský kraj

© Moravian-Silesian Tourism s.r.o.

Datový zdroj 3_300x-8.png